KONST / Litografier / Färglitografi 14114171
nr 1411 4171
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Ur Fredmans Epistlar. Signerad. Bildmått: 42x58, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:13:04
800 kr
1.500 kr
2.000 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)